Hobby

Z muzyką na basenie

 Do tej pory korzystanie z urządzeń elektronicznych narzucało pewne ograniczenia. Przed wejściem pod prysznic trzeba było zdjąć słuchawki, a wskakując do basenu, swojego playera zostawić w szatni. Te niedogodności, na dwa różne sposoby, postanowiły rozwiązać firmy Ubanana oraz MIP.

Pierwszym pomysłem na nierozstawanie się z ulubioną muzyką jest innowacyjny, wodoodporny pokrowiec. Firma MIP do kompletu Laberg Swim postanowiła dołączyć również wodoodporne słuchawki. Z takim zestawem można słuchać muzyki nawet do trzech metrów pod wodą.

To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Pokrowiec w całości stworzony został z silikonu, ale nie to go wyróżnia. Firma MIP opatentowała specjalne, nieprzemakalne zamknięcie oraz mocowanie słuchawek, które zapewnia niesłychaną szczelność podczas nurkowania, ulewy, kąpieli czy pływania w basenie. Pokrowiec został zaprojektowany tak, aby unosić się na powierzchni wody, jednak, gdyby zaszła taka potrzeba, do jego zanurzenia wystarczy niewielka siła. Można go, na przykład, przymocować opaską do ramienia, albo wcisnąć za pasek kąpielówek.

Laberg Swim, poza wodoodpornością, pozwala też chronić przenośne odtwarzacze przed kurzem i piaskiem, co doskonale sprawdza się, na przykład, na plaży. Pokrowiec dostępny jest w dwóch rozmiarach (Large i Medium) oraz trzech kolorach: białym, niebieskim i różowym. Cena: 49zł.

 Inną koncepcję na zapewnienie ciągłej dostawy muzyki w niesprzyjających wodnych warunkach miała, niezbyt do tej pory znana, firma Ubanana. Producent poszedł o krok dalej niż twórcy wodoodpornego pokrowca i stworzył odtwarzacz mp3 o wdzięcznej nazwie uCan. Poza ciekawym designem, player szczyci się tym, że został wyprodukowany z całkowicie nieprzemakalnych materiałów. Wygodna konstrukcja pozwala na nieskrępowane ruchy podczas pływania czy nurkowania.

Odtwarzacz posiada 1GB wbudowanej pamięci, a jego bateria pozwala na słuchanie muzyki nieprzerwanie przez 15 godzin. Jest to wystarczający czas, by sprawny pływak, bez większego stresu, mógł przepłynąć kanał La Manche w jego najwęższym miejscu. Oczywiście przy akompaniamencie swojego ulubionego zespołu.

Odtwarzacz w sklepach pojawi się w lipcu i będzie kosztował 340zł.

Data: 2008-05-29
Ilość odsłon: 1 310
Autor: T.T.
Średnia ocena: 2,00
Komentarze